יין גרמני או יין אוסטרלי? מה ההבדל ביניהם?

יין גרמני

כמו בכל תחום שבו גרמניה בוחרת להתמחות גם בתחום היינות גרמניה מיצבה את עצמה כאימפריה עולמית. לגרמניה מסורת מפוארת וארוכת שנים של ייצור יינות איכותיים ממגוון סוגים.

רוב תעשיית היינות של גרמניה מרוכזת בחבל הריין באזור המערבי של המדינה לצד הגבול עם בלגיה והולנד.

אם במדינות מסוימות שסקרנו (ספרד למשל) היין הדומיננטי היה אדום, בגרמניה המצב הוא הפוך והיין הלבן הוא השליט הבלתי מעורער של תעשיית היין הגרמני. כששני שליש מסך הבקבוקים המיוצרים בגרמניה הינם מסוגים שונים של יין לבן.

יין גרמני לבן

גרמניה, בשונה ממתחרותיה האחרות מאירופה - ספרד, צרפת ואיטליה, ממוקמת בחלקה הצפוני של היבשת והיקבים שמייצרים את היינות שלה מאופיינים באקלים שונה מהאקלים שקיים ביקבים של מתחרותיה.

ריזלינג גרמניה

המשקה הלאומי של גרמניה אשר מהווה חלק בלתי נפרד מתרבות החיים הגרמנית – בירה, אך, כל מי שמכיר את עולם היין ידע לומר כי היינות הלבנים הטובים בעולם – מקורם בגרמניה. הענב האציל – ריזלינג, מלך ענבי גרמניה, מאופיין בעידון ועומק ומניב יינות בעלי ניחוח פרחוני, גוף מלא עם רמיזה לאפרסקים, פירות אקזוטיים, דבש ונרקיסים.

המוניטין של גרמניה כמעצמת יינות בעיקר מתבסס על יינות שיוצרו מענבי ריזלינג מסוגים שונים. יינות הריזלינג מאופיינים במרקם ארומטי, מתקתק ובעל רמת חומציות גבוהה.

לריזלינג (בבקבוק) יכולת נדירה להעביר את מאפייני הכרם בו גדל, הטרואר והבציר ולשמור על המאפיינים והאיכויות של הענב. יכולת ההתיישנות של ריזלינג הינה ייחודית ומהווה את אחד הדברים המהותיים ביותר המבדילים אותו ממרבית היינות הלבנים. סימן ההיכר של ריזלינג מתבגר הינו החומציות הפרותית הטהורה, ההופכת ברורה עם תהליך ההתבגרות.

הנהרות ריין ומוזל מהווים את מקום הגידול העיקרי לענבי הריזלינג..התמצאות ביינות גרמניים עשויה להיות עניין מורכב למדי.

איכויות ריזלינג על פי מכון היין הגרמני:

KABINETT – קבינט, יין הנעשה מענבים שהגיעו להבשלה מלאה. יינות המוגדרים כ" Fine" .בדרך כלל יינות "קלים" עם תכולת אלכוהול נמוכה.

SPAETLESE – שפאטלאזה, ממש כמו הפירוש המילולי: "בציר מאוחר". היין עשוי מענבים הנבצרים בדרך כלל בשלב מאוחר של הבציר. אלו יינות עם ארומות וטעמים יותר מרוכזים ויותר אינטנסיביים, ולאו דווקא מתוקים עם פוטנציאל התיישנות בבקבוק.

AUSLESE – אוסלאזה, פירוש המלה בעברית: "סוף הבציר" עשוי מאשכולות נבחרים ומאד בשלים. יינות אצילים עם ארומות וטעמים עמוקים. מתוקים בדרך כלל , אבל לא תמיד.

BEERENAUSLESE (BA)– ברנאוסלאזה, פירוש המלה בעברית: " בציר גרגרים ". עשוי ממבחר אשכולות עם "בשלות יתר" ובדרך כלל כאלו שנתקפו בבוטריטיס. יינות אלו מאד נדירים ועשויים רק משנות בציר בהם מתקיימים כל התנאים להבשלת האשכולות ולמתקפת בוטריטיס. יינות מתוקים , מאד עשירים, ובעלי פוטנציאל התיישנות ארוך ביותר.

EISWEIN – אייסויין, עשויים מענבים איכותיים כמו ה BA, אבל בציר הענבים והפקת הנוזל מהענבים נעשית בעוד האשכולות קפואים. יינות מתוקים, יוצאי דופן באיכותם: יינות עשירים בפירותיות , חמיצות ומתיקות.

TROCKENBEERENAUSLESE (TBA)– טרוקנברנאוסלאזה, פירוש המלה בעברית: בציר "יבש" מובחר. הבציר כמו ה BA . לאחר הבציר מאפשרים לענבים להתייבש עד הפיכתם כמעט לצימוקים. יינות אלו מאד נדירים , היינות עשירים, מתוקים ומאד "דבשיים".

יין אוסטרלי

אוסטרליה - יבשת אינסופית של טבע פראי, ים ובעלי-חיים ייחודיים. עשירה באוצרות טבע ותרבות ובעלת אופי מיוחד המשלב אזורים טרופיים עם אזורי מדבר אינסופיים. גן עדן לחובבי המרחבים והנוף הפראי שטומן בחובו טבע עשיר, תרבות מגוונת ושילוב מרתק של עולם ישן וחדש.

גם באוסטרליה הרחוקה קיימת תרבות יין מפוארת. היא מחולקת ל-65 אזוריי יין, 2468 יקבים ו – 6251 מגדלים.

בתעשיית היין באוסטרליה מייצרים 1.37 ביליון ליטר יין (נכון ל-2017), למרות מיקומם המרוחק, האוסטרלים הצליחו להתברג לרשימת המדינות שמייצאות את כמות היין הגדולה בעולם. עובדה זאת, מוסיפה למוניטין וליוקרה של ענף היין באוסטרליה, שגשוג יצוא היין מהווה תו איכות לכך שחובבי היין מכל העולם בוחרים לרכוש יינות אוסטרלים.

כל מפגש עם יין אוסטרלי מפתיע מחדש, אומנם מרוחק במידה מסוימת, אך לבבי כבר בטעימה הראשונה.

באוסטרליה קיימים למעלה משישים אזורים שונים בהם מתקיים ייצור יין. אחד האזורים הבולטים הוא המקלארן ווייל, שנמצא בדרום אוסטרליה ליד העיר אדלייד.

מקלארן וייל מתאפיין באקלים חם, ימים שטופי שמש ולילות קרירים, אוויר יבש, 5-10% לחות, אדמה חולית, בהירה (צהובה) המחזירה קרינת אור לאשכולות ותורמת לעושר הפרי - תכונות אלה מסייעים לייצור יינות ייחודיים.

יין שיראז אוסטרלי

יין שיראז אוסטרלי הינו אחד מהיינות המפורסמים באוסטרליה ומהווה כ-50% מכלל היין המיוצר במקלארן וויל. זהו יין אלגנטי ואיכותי, עשיר בטעמים וארומות.

ענבי השיראז בולטים בעיקר בפירותיות ובצבעם הכהה העמוק. טעמים של פירות שחורים, שזיפים, אוכמניות כחולות ודובדבנים בשלים. ריבתיות, תיבול, פלפליות, מעט ירקרקות, ליקריץ, אקליפטוס, אניס, ציפורן, קינמון ומנטה. בנוסף ניתן להרגיש תחושת מתיקות בחלל הפה וע"י כך ניתן לחוש את הגוף והטאנינים.

סיכום

לסיכום, כפי שניתן להבין מהמאמר גרמניה ואוסטרליה הן מעצמות יין מהמובילות בעולם, לכל אחת מהמדינות מאפיינים שונים ויינות עם קסם מיוחד. בין אם תבחרו ביין ריזלינג גרמני ובין אם תבחרו ביין מסוג שיראז אוסטרלי, אנחנו מבטיחים לכם שתבינו מייד למה מדינות אלה מצליחות בצורה כל כך גדולה לשווק את היינות שלהן ברחבי העולם.