יין צרפתי, או יין ספרדי ? מה ההבדל ביניהם? באיזה מדינה יש את היין הכי טוב בעולם?

 יין צרפתי

אמרת צרפת, אמרתם איכות חיים, הצרפתים יודעים לחיות וכשיודעים לחיות עושים את זה עם אוכל מעולה ויין איכותי. צרפת, מדינה שהאוכל המוקפד והאיכותי הוא אחד ממאפייניה הבולטים ביותר. הצרפתים לא חוסכים בכסף וחומרי גלם כדי להביא לעולם את היינות והמאכלים הטובים בעולם.

יין צרפתי הוא היין המיוצר בתפוצה הנרחבת ביותר בעולם, כ-8 מיליארד בקבוקי יין מיוצרים בצרפת מדי שנה. לצורך ההמחשה בישראל היקף ייצור היין עומד על כמה עשרות מיליוני בקבוקים בשנה בלבד.

יין צרפתי אדום לעומת יין צרפתי לבן

אם הקטע שלך הוא יין לבן אז ככל הנראה חבל אלזס הוא המקום שבוא תמצא את היינות הלבנים הטובים ביותר בצרפת. חבל אלזס נמצא בחלקה המזרחי של צרפת על הגבול עם גרמניה ושוויץ.

באלזס יש תעשיית יינות מהמובילות בצרפת, כשאחד מסימני ההיכר הבולטים שלה הוא ענבי הגוורצטרמינר האיכותיים המשמשים לייצור יינות אלזס הלבנים אשר נחשבים ליינות הטובים בעולם בקטגוריה זאת.

אם התשוקה שלך היא דווקא ליין אדום, כנראה שבורדו היא המקום שאליו תרצה להגיע כדי ליהנות מיין אדום איכותי. בבורדו יש למעלה מ-10 זני ענבים איכותיים שמפיקים מהם את היינות.

בורדו נחשבת לבירת היין העולמית בזכות איכות היינות שהופקו ממנה. בנוסף, בבורדו מתקיים בכל שנה אחד מפסטיבלי היין המובילים באירופה אשר מהווה חגיגה של יין לאוהבי היינות מכל העולם.

יין ספרדי

יין ספרדי

ספרד היא מעצמת יין אדירה כמעט כמו צרפת. צרפת נחשבת ליצרן היינות השלישי בגודלו בעולם. בספרד ניתן למצוא מגוון אדיר של זנים (למעלה מ-400 זנים שונים) של ענבים אשר משמשים לייצור יינות שונים.

למרות זאת, מרבית היינות שמיוצרים בספרד מיוצרים מ-20 הזנים הפופולאריים ביותר במדינה. בראש הרשימה נמצא ענב הטמפרניו, אשר בתנאי הגידול הטובים מתגלה בשיא איכותו.

אזור Carinena , שנמצא ליד העיר Saragossa, נחשב לאזור המייצר יינות באיכות גבוהה וזאת לאור התנאים המיוחדים, כגון, חשיפה לשמש, אך, מנגד לא מוגזמת, רוחות קבועות המפחיתות או מונעות מחלות, משקעים נמוכים, המונעים צימוח יתר ובאופן טבעי בקרת תנובה.

בקיצור, אם התשוקה שלך היא ליין אדום איכותי, ספרד יכולה להיות פתרון מעולה בכדי להשיג יין אדום מהטובים בעולם.

לסיכום, רציתם תשובה איזה יין הכי טוב בעולם ולצערנו אין לנו תשובה חד משמעית. במידה מסוימת זה כמו לשאול איזה רכב הכי טוב בעולם- פרארי, מרצדס, למבורגיני וכד'? בסופו של דבר הכל זה עניין של סגנון ותלוי מה בדיוק אתם מחפשים.

למזלכם, אצלנו תוכלו למצוא כמה מהיינות הטובים ביותר מהמקומות שהופיעו במאמר.

רוצים לדעת עוד?

דברו איתנו!