גרמניה

ריזלינג 2009 SPAETLESE

שנת 2009 הייתה שנה מוצלחת מאד בחלקות הבוגרות של היקב. השמש היטיבה עם ההבשלה ובסה"כ בממוצע הייתה הקדמה של שבועיים בהבשלה.

בתקופת ההבשלה נערכו ביקורות בכרמים בכדי לוודא כי אשכולות הענבים מאווררים. מאחר שהכרמים שנבחרו הינם כרמים המדורגים בדרוג הגבוה של איכות, 6 שבועות לפני הבציר הוסרו מהגפן כל האשכולות אשר לדעת היינן לא יגיעו להבשלה האופטימאלית.

התוצאה הייתה קבלת ענבים בהבשלה גבוהה המתאפיינים בארומות מאד בולטות ועשירים בדקסטרוז טבעי. ייחודם של ענבי הריזלינג הוא שגם בהבשלה גבוהה וטובה הם משמרים חומציות רבה.

הענבים נבצרו בשעת בוקר מוקדמת באופן ידני. בכדי לשמר את הפירותיות הגבוהה הענבים עברו פרס מהיר עם השרייה מינימאלית על הקליפות ומייד קורר המיץ ל-10 מעלות על-ידי מחליף חום.

המיץ שהה 24 שעות לקבלת צלילות מיטבית במיכלי נירוסטה מקוררים. התסיסה נעשתה בטמפרטורה קבועה של 15 מעלות ונמשכה 5 שבועות תמימים.

היין נשאר על גבי השמרים ל-14 יום נוספים עד קבלת יין צלול ורענן.

הבלנד ייחודי וקיבל ציון גבוה מאד מועדת היצוא הגרמנית, ציון המקביל למדליית זהב.

היין מתאפיין באיזון מושלם בין חומציות למתיקות. האלכוהול הנמוך תורם להתאמתו לאוכל וכן לשתייה בפני עצמה.

הרכב היין

5% שרדונה, 22% ריזלינג יבש, 22% ריזלינג בעל סוכר שאריתי גבוה, 51% ריזלינג יבש לחלוטין

כרמים: בוגרים, מאזור ריינהאסן בגרמניה, אזור יין קלאסי בעל מסורת של מאות שנים. הכרמים מתאפיינים במדרונות מתונים, המנוקזים היטב, אדמה קלה ועשירה בצדפים ומאובנים.

השתבחות: היין מוכן לשתיה כעת.

על היין: יין לבן ארומטי, מזן ריזלינג בתוספת נגיעת שרדונה. מתאפיין בארומות מרוכזות וטעמים של אפרסק, משמש בשל ורמזים לפירות אקזוטיים. המתיקות מאוזנת בחמיצות מרעננת ומינראליות בולטת.

אחוז אלכוהול: 12.5%

מועד הבציר: מדובר ב-4 בצירים 3 של ריזלינג ואחד של שרדונה. הבציר הראשון מתוך ה-3 היה ב15.10.09 השאר בתווך של שבועיים.

מועד ביקבוק: מאי 2010.

איכויות ריזלינג על פי מכון היין הגרמני

KABINET (קבינט) - יין הנעשה מענבים שהגיעו להבשלה מלאה. יינות המוגדרים כ" Fine" .בדרך כלל יינות "קלים" עם תכולת אלכוהול נמוכה.

SPAETLESE (שפאטלאזה) ממש כמו הפירוש המילולי: "בציר מאוחר". היין עשוי מענבים הנבצרים בדרך כלל בשלב מאוחר של הבציר. אלו יינות עם ארומות וטעמים יותר מרוכזים ויותר אינטנסיביים, ולאו דווקא מתוקים עם פוטנציאל התיישנות בבקבוק.

AUSLESE (אוסלאזה) - פירוש המלה בעברית: "סוף הבציר" עשוי מאשכולות נבחרים ומאד בשלים. יינות אצילים עם ארומות וטעמים עמוקים. מתוקים בדרך כלל , אבל לא תמיד.

BEERENAUSLESE-BA (ברנאוסלאזה) - פירוש המלה בעברית: " בציר גרגרים ". עשוי ממבחר אשכולות עם "בשלות יתר" ובדרך כלל כאלו שנתקפו בבוטריטיס. יינות אלו מאד נדירים ועשויים רק משנות בציר בהם מתקיימים כל התנאים להבשלת האשכולות ולמתקפת בוטריטיס. יינות מתוקים , מאד עשירים, ובעלי פוטנציאל התיישנות ארוך ביותר.

EISWEIN (אייסויין) - עשויים מענבים איכותיים כמו ה BA, אבל בציר הענבים והפקת הנוזל מהענבים נעשית בעוד האשכולות קפואים. יינות מתוקים, יוצאי דופן באיכותם: יינות עשירים בפירותיות , חמיצות ומתיקות.

TROCKENBEERENAUSLESE-TBA (טרוקנברנאוסלאזה) - פירוש המלה בעברית: בציר "יבש" מובחר. הבציר כמו ה BA . לאחר הבציר מאפשרים לענבים להתייבש עד הפיכתם כמעט לצימוקים. יינות אלו מאד נדירים , היינות עשירים, מתוקים ומאד "דבשיים".

כללי: יינות BA ו- TBA חייבים להיות נבצרים בבציר ידני ולא בבציר מכני. כל מדינה בנפרד יכולה לקבל החלטה אם לאפשר בציר מכני ליינות בדירוג הנ"ל.